Medal of Honor Vanguard

8. prosince 2007 v 19:18 | DOM |  RECENZE
Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke článku Medal of Honor: Vanguard Obrázek ke hře Medal of Honor Vanguard Obrázek ke hře Medal of Honor Vanguard Obrázek ke hře Medal of Honor Vanguard Obrázek ke hře Medal of Honor VanguardNejnovější pokračování geniální válečné série Medal of Honor určené pro PlayStation 2 a Nintendo Wii má kompletní název Medal of Honor: Vanguard, zatímco pro next-gen konzole Xbox 360 a PlayStation 3 se paralelně připravuje Medal of Honor: Airborne. V Medal of Honor Vanguard pro PS2 a Wii se rozloučíme s hlavním hrdinou Pattersonem. Nahradí jej Frank Keegan, desátník 82. letecké divize. Boje se budou opět odvíjet v Evropě, ve stejném stylu jak jsme byli zvyklí. Čeká nás ovšem řada vylepšení, např. možnost upgradovat zbraně které získáte od nepřátel nebo je naleznete na bojišti. Další významné vylepšení je možnost vést dialogy se svými spolubojovníky. Navazujete tak bližšší přátelství a takto získaní přátelé jsou potom schopni obětovat za vás třeba vlastní život. Dalšího vylepšení se dočkala také inteligence vojáků, kteří budou schopni vymýšlet vlastní taktiky. Ovládání u PlayStation 2 zůstává klasické pomocí dualshocku, u Nintenda Wii bude pochopitelně mnohem zajímavější, zhruba na stejném principu jako u Call of Duty 3. Tedy míření, lícení a střílení pomocí remote, granáty pomocí nunchucku.
Medal of Honor: Vanguard
Napsal Logan
02/10/07, .
MoH:VanguardPo Call of Duty 3 přichází na Wii další z FPS z Druhé světové války. Pokud od této hry očekáváte mnoho, nenechte se zmást. Tato hra sleduje trend ostatních dílů série MoH - tím je klesající úroveň. Ale zas tak hře křivdit nebudu. Přečtěte si celou recenzi a posuďte sami.Ve hře se vžíváte do role člena dvaaosmdesáté divize amerických výsadkářů. Námět svádí k dalšímu hrdinskému příběhu plného emocí a patriotismu, ale zde hra naprosto ztrácí. V lineárním Call of Duty jsme nalezli alespoň kousíčky příběhu, ten zde nehledejte. Prostě si vyberete jednu ze tří (doopravdy jen tří) kampaní a jdete na to. Ano, sice se chlapci v EA snažili hře dodat trochu Hollywoodského napětí a dojetí, ale to je v mžiku ta tam. Hra je krátká a to není její jediná chyba.CoD 3 byla pro Wii velice důležitou hrou a i když nedosahovala takových kvalit jako její předchozí díly, tak na Wii otevřela žánr FPS s novým, revolučním ovládáním. Hra sklízela nadprůměrné hodnocení. Od Vanguard se čekalo něco víc, vybroušenější ovládání, hratelnost, grafiku. Avšak kde nic, tu nic. Ovládání je naprosto deprimující. Pro jakoukoliv akci je potřeba jinak "zatřepat" nunchakem a tak při jakékoliv akci se může stát, že místo přebítí si lehnete na zem, a naopak při snaze skrýt se před nepřáteli začnete přebíjet. Sice některé pokyny jsou namapovány i na wiimotu, ale i tak dosažitelnost tlačítek při akci je nemožná. Míření je na tom o trochu lépe, ale stále je podprůměrné. Prostě nejste schopni mířit s přesností menší jak metr a půl. Ze začátku Vám naštěstí pomohou parťáci, ale poté se budete muset spolehnout sami na sebe a nezbyde nic jiného, než se nějak s hadicapem naučit mířit. Ovládání tedy propadá.Zvuková stránka hry je asi to jediné co EA umí. Zde není co vytknout. Orchestrální hudba, střelba, výbuchy, dabing. Prostě tohle se mi na všech EA hrách velice líbí. Horší je to s technickou stránkou. Ta Wii deklasuje snad ještě pod úroveň PS2. Sice v některých místech grafika vypadá "hezky" , ale v jednom momentu jsem měl pocit že hraju Perfect Dark na N64ce( a to Vanguardu hodně fandím! ). Prostě a jednoduše nepochobím zabedněnost vývojářů. Sice netuším, jak je na tom Vanguard s prodejností, ale věřte, že takovýto hnus byste doma hrát nechtěli. Takže technická stránka se díky zvuku drží na průměru.
A čím je Vanguard vlastně jiný (EA rádo tvrdí revoluční)? Tím že na začátku kampaně seskočíte padákem. Mysleli byste si, že alespoň ten padák budete moci ovládat alá Airbone. Nikoliv! Dopadnete vždy na to stejné místo s odchylkou několika metrů. Tady se revoluce nechystá. Hratelnost hry je taktéž více než úděsná. Některé úkoly jsou nepochopitelné, jiné zase neproveditelné. Ve hře jsem narazil snad na jeden jediný světlý moment. A to je málo. Hra nabízí multiplayer pro až čtyři hráče ve splitscreenu, online se tedy opět nekoná.Závěrem vše shrnu. Hra je silně úpadková, místy se tváří hezky, ale jde o budgetový titul, který by se měl prodávat v ceně maximálně 300 Kč. Pokud můžete, vyhněte se mu. Dávám snad zatím nejmenší hodnocení na nZone, co se kdy objevilo. Doufejme, žeMoH: Heroes 2 pozvedne úroveň alespoň k lehkému nadprůměru.
ScreenShot 3ScreenShot 4ScreenShot 1 ScreenShot 2 Medal of Honor: Vanguard
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa aaa | 8. prosince 2007 v 19:28 | Reagovat

Našiel som super web - www.TopHry.net - dá sa tam zahrať kopu online hier úplne zadarmo a hry idú aj stiahnuť! Všetkým odporúčam!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama