Driver Bus

8. prosince 2007 v 18:54 | DOM |  OBRÁZKY

Bus Driver - jak autobus řídit opravdu hardcorově

Nová česká nezávislá simulace řízení autobusu jménem Bus Driver, o které jsem se tu v jednom spotu zmiňoval už dříve, je konečně hotová. Vývojáři z týmu SGS Software proto vypustili hratelné demo omezené jak časově, tak funkčně, s možnostíkoupě verze plné. Ale má to vůbec cenu?
Pro příznivce MHD Hardcore simulace války, závodění nebo řízení vlaku tu už byly a i přes své zaměření na náročné hráče na trhu většinou uspěly a v několika případech se staly velice oblíbeným titulem. Kdo by ale chtěl řídit autobus? Ubohou, pomalou škatuli pro hromadné převážení lidí? Na druhou stranu, je to originální nápad... K tomu, aby hra uspěla, je ale potřeba něco navíc. Jak se zdá, Bus Driver ono "něco navíc" nemá.
Hratelnost zachraňuje Hned po spuštění hry si všimnete naprosto podprůměrné grafiky. Některé lokace jsou sice zpracovány líbivě, ale úroveň detailů je naprosto mizerná a to i při nejlepší možné konfiguraci zobrazení. Anti-hardcore hráče už napoprvé odradí složité ovládání autobusu a odčítání bodů za to, že příliš prudce zpomalili, za to, že zapomněli, že autobusy mají blinkr, nebo za to, že přejeli křižovatu na červenou. Za všechny nedostatky se body odečítají a za vaše pozitivní činy zase přičítají. K bodům můžete snadno přijít naopak správným použitím blinkru, včasnému přijetí na zastávku nebo respektováním signalizace. Bus Driver jde opravdu do hloubky a jeho hraní je tedy vcelku zábavné.
Práce kvapná, málo platná Naprosto nedodělaná a odfláknutá je ale audiovizuální stránka hry - je vidět, že autoři spěchali. Kromě již zmíněné nízké úrovně detailů tu máme nulové hudební doprovod (u hardcore her není nutný, ale zrovna stereotypnímu Bus Driveru by pomohl) a mnoho bugů a nedodělků, jako je například fakt, že se uživatelská nastavení jaksi neukládají, že když někdy zapnete blinkr, nemůžete zatáčet, že ostatní auta (i autobusy) se rozjíždějí desetkrát rychleji než vy, že interface je nevzhledná, že kromě "pokácení" několika tyčí nemůžete absolutně nic deformovat (výjimkou není ani váš autobus) nebo že jízdní řád je tak špatně navžený, že při dodržování všech dopravních předpisů jej zkrátka nelze splnit.
ZÁVĚR Po audiovizuální stránce je Bus Driver opravdu špatnou hrou, kterou kazí i velké množství nedodělků. Na druhou stranu někomu může přijít převážení lidí a neustálé zapínání a vypínání blinkrů zábavné - mně osobně to celkem bavilo. Mám jen obavu, aby plná hra neobsahovala příliš málo tras. Pokud totiž určitou misi vyloženě nezkazíte, těžko se vám ji bude chtít hrát znova a pár minut zábavy za 30 euro rozhodně nestojí... Bus Driver bych řadil do lepšího průměru s hodnocením okolo 55%, ale uvidíme, co přinese plná verze.
Bus Driver
Bus DriverBus DriverBus Driver
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | 29. listopadu 2010 v 18:17 | Reagovat

JE to opravdu krásná hra všem doporučuji

2 vojta vojta | 9. září 2012 v 15:08 | Reagovat

opravdu moc krásna hra snad moje nejlepší hra co mám

3 pako pako | 9. září 2012 v 15:14 | Reagovat

doporučují sví prdeli jeto kravina

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama